Vítejte na stránkách DOG production s.r.o.

Psí pisoár: NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY

Jak mám psa naučit, aby chodil čurat na Psí pisoár?

Určete si vhodné místo pro umístění Psího pisoáru a tam si nachystejte patku a ukotvěte ji do země. Jako nejsnadnější způsob Vám můžeme doporučit nanesení moči na pisoár. Stačí tedy vzít vašeho pejska na chvilku na vodítko před dům a jakmile označí močí stromek či jiný prvek, tělo psího pisoáru otřete a vytvořte tak pachovou stopu. Tělo následně jen zasunete do patky. Doporučujeme pejska pak k pisoáru přivést a samozřejmě chválit i jen v případě, že se o pisoár zajímá a nečurá na něj. Pokud se na něj nevyčurá hned, vraťte se s ním zpět do domu, a opakujte za 2-3 hodiny znovu. Je vhodné podpořit pamlskem správně splněný úkol, protože nejlepší motivace pro psa je ta pozitivní – ať už pochvala pána nebo pamlsek.

 

Jaký Psí pisoár bych si měla vybrat, když ho chci do předzahrádky, která je přístupná cizím lidem?

Pokud máte předzahrádku pod dohledem, můžete použít některé z dřevěných typů či pisoár plastový, je ale nutné dát si práci s kvalitnějším připevněním do země (zalití zbytkem betonu apod). Bohužel spoustu lidí tento prvek láká ke krádeži. Můžeme vaši snahu o čistotu podpořit tím, že Vám dodáme informační cedulku, kterou můžete umístit poblíž pisoáru, která vysvětluje o jaký prvek se jedná. Jako ideální bezpečnostní možnost Vám můžeme doporučit Betonový psí piosár, se kterým vzhledem k jeho váze 90 kg, opravdu nikdo snadno nepohne :-)

 

Kam mám umístit Psí pisoár v soukromé zahradě, aby nejlépe plnil svůj účel?

Psí pisoár, ať už plastový nebo dřevěný, je nejlepší umístit ideálně v cestě pohybu psa asi 1-2 m před jeho oblíbeným venčícím místem (stromek, roh plotu, keřík, pískoviště). Pejska je nutné prvních 14 dní hlídat a po označení Psího pisoáru, který bude mít v cestě jako první možný prvek, podpořit zákazovým povelem pokračování k jeho oblíbenému venčícímu místu. Pochvala na správném místě – Psím pisoáru a zákaz u jeho starého venčícího místa vytvoří u psa návyk směrovat močení na pisoár. Psí pisoár pak můžete postupně přemísťovat na plochu, kde Vám esteticky nevadí. Před umístěním pisoáru Vám doporučuji všechna místa, která pes standardně označuje postříkat vodou s octovým nebo pepřovým roztokem, aby tato místa ztratila svoji pachovou stopu.

Instaloval jsem Psí pisoár na zahradu, ale nevím, jak mám přesvědčit svého psa, aby na pisoár čural, nejeví o něj extra zájem, teda spíš má chuť ho aportovat ...

Psí pisoár sám od sebe samozřejmě není prostředkem, který bude psy vždy absolutně přijatý. Je to nástroj, pomocí kterého můžete psa naučit směrovat své močení na jedno místo. Jsou pejsci, kteří to pochopí prakticky okamžitě, ale stejně vášnivě chtějí počurat i další místa na zahradě. A jsou pejsci, kteří si pisoáru extra nevšímají. Proto všem majitelům doporučuji počítat s tím, že ze začátku to opravdu chce i snahu majitele psa trošku „převychovat“. Nemůžeme automaticky očekávat, že když doteď mohl občurat cokoliv, ode dneška může čurat jen na kolík... Zde je tedy několik doporučení, kterými můžete jeho učení podpořit:

  1. Přerušit pachovou stopu na jeho území všude tam, kde je pejsek zvyklý chodit (stačí postříkat octovou vodou, či omýt fasádu, důležité je přerušení této pachové stopy).

  2. Pokud je to možné, nanést před umístěním na tělo Psího pisoáru pachovou stopu třeba „sousedovic“ psa, ale může být i fenky, kterou znáte apod. Tím je psí pisoár pro psa na poprvé mnohem zajímavější k označení a jeho motivace k přeznačení je silnější.

  3. Prvních 14 dní se psovi opravdu věnovat, venčit ho na zahradě pod dohledem a nechat ho močit jen na Psím pisoáru a za splněný úkol ho jakkoliv pozitivně motivovat (pochvalou, výskáním, pamlskem – co má Váš pes rád). Stejně tak zakazovat močení na jiné místo.

  4. Pozvěte si přátele s pejskem, nechte ho na Vás pisoár vymočit a můžete s radostí sledovat, jak se následně budou na piosáru přečůrávat.

Umístila jsem pisoár na okrasné zahradě, kde jsem do té doby nechtěla nechat psa čurat a trestala jsem ho za to. Sting si kolíku prakticky nevšímá...

Jestliže umístíte kolík na okrasnou zahradu, kde jste o té doby psovi čurat zakazovali, je samozřejmé, že se bude kolík bát označit. Protože je kolík snadno přenosný, doporučujeme ho dočasně přemístit na trávník před dům či plochu, kde se Váš pejsek rád venčí. Jakmile jednou pisoár označí močí, přemístěte ho zpět na zahradu a před venčením ho voďte nejdřív na vodítku na toto místo a opět chvalte za označení.

Záruční doba plastového i dřevěného klíku je dle zákona 24 měsíců. Tato záruka se ale nevztahuje na dřevěnou část kolíku. Nicméně kolík je vyrobený z pevného bukového dřeva, které je odolné proti povětrnostním vlivům. 

Jak je Psí pisoár chráněn proti odcizení?

Kolík se standardně umísťuje do země šrouby nebo hřeby (podle podkladu), které samozřejmě nezabrání odcizení či úmyslnému poškození. Pokud hrozí odcizení, je jedinou možností zakoupit psí pisoár betonový, ideálně v provedené Solitér (bez odpadkového koše). Vybrat si můžete ze dvou povrchů – šedý Natur a nebo kamínkový Dunaj. Do Betonového psího pisoáru můžete vložit tyč a třeba na ni zavěsit květináč. Betonový pisoár tak může sloužit i jako okrasný prvek Vaší předzahrádky. Jeho okolí můžete vysypat jemným říčním štěrkem či oblázky, tady se fantazii meze nekladou... 

Moje zahrada má přes 800 metrů čtverečních, bude mi stačit jeden psí psioár?

Protože pes je zvíře teritoriální, je potřeba umístit více kolíků a to na strategická místa, kde rád značkuje. Tady záleží na každém jedinci a samozřejmě začít můžete s jedním pisoárem a podle potřeby jejich počet navýšit.

V nabídce máte pisoáry plastové, dřevěné, bambusové i betonové. Nejsem si jistá u dřevěného, že vydrží nápor moči. Jakou mají záruční dobu?

Záruční doba plastového i dřevěného klíku je dle zákona 24 měsíců. Tato záruka se ale nevztahuje na dřevěnou část kolíku. Nicméně kolík je vyrobený z pevného bukového dřeva, které je odolné proti povětrnostním vlivům.

Mám rodinný domek s trávníkem a psi mi neustále občůrávají fasádu. Mohu vašim "vynálezem" zabránit?

Přesně pro vás je Psí pisoár vyroben. Umístěním pisoáru na nejvzdálenější místo trávníku od fasády prakticky nalákáte všechny psy k močení a tím ochráníte vaši fasádu. Doporučujeme ale betonové provedení, které neláká ke zcizení. Můžete také požádat město o umístění na vhodnou plochu.

Je psí pisoár vhodný na výstavu psů? Pořádáme jednu oblastní v červenci...

Po dobu konání výstavy je samozřejmě psí pisoár ideálním pomocníkem, zvlášť, když se umístí na místo, kde se mohou venčit i fenky. Součástí naší nabídky je zbudování tohoto místa s drenážním podkladem a následným úklidem exkrementů. Můžeme Vám také nabídnout možnost prezentace sponzorů na reklamních plochách vytvořeného psího záchodu.

Chodím s pejskem do Psího výběhu a tam je opravdu každý kousek počurany, nemluvě o neposbíraných exkrementech. Je vhodný tento pisoár i na toto místo? Co bych ale měl udělat, aby tam byl umístěný, nejlépe i s košem?

Jako pejskař, který platí městu poplatek za psa, máte samozřejmě možnost oslovit svoji městskou část, ideálně společně s více pejskaři najednou, a žádat je o umístění Betonového psího pisoáru do Vašeho výběhu. Jinak Váš zájem velmi oceňujeme, protože jen lidé jako Vy, kteří mají o svoje okolí zájem, mohou také svoje okolí změnit k lepšímu... V případě zájmu Vám mohu doporučit i tyto servery, kde máte možnost sepsat petici: www.petice.net nebo www.petice24.com.

DOG production s.r.o. | All Rights Reserved 2020 ® design by ekipagrafik
Staňte se fanouškem psích záchodků Logo Facebook Logo Facebook Logo Facebook

CZIN.eu